I understand now there will be a heated discussion of my statement. This will fundamentally change the gameplay of the game and all the characters. THAT'S IT. Just go to matchmaking and see and at least 3/4 of the enemy characters will have Hyper armor, giving them a huge advantage. Or you can go to a duel, where the situation is similar: you are a player on assassins, against you a big fat (in terms of HP) SHUGOKI or another character with Hyper armor and you understand that I will not win this game, since for every heavy / light blow I have, there will be one that will kill all of mine. Yes, I understand the discontent of players playing on characters with Hyper armor: you need to Dodge, you are a noob and you can't play , but no you can make a feint and kill a Dodge or something else. Developers, I sincerely ask you to destroy and permanently remove from the game Hyper armor, as it is very difficult to prevent those who do not use it, although due to the form could.
I'm sorry, but I don't want to burn my nerves on this anymore.

Я понимаю сейчас пойдёт бурное обсуждение моего заявления. Это в корне изменит геймплей игры и всех персонажей. ВОТ ИМЕННО. Достаточно зайти в матчмейтинг и посмотреть и как минимум 3/4 персонажей противников будут иметь гипер броню, дающую им огромное превосходство. Или можно пойти в дуэль, где ситуация аналогичная: вы - игрок на убийцах, против вас большой жирный (в плане хп) СЮГОКИ или другой персонаж с гипер бронёй и вы понимаете: что эту игру я не выиграю, так как на каждый мой тяжёлый/лёгкий удар у найдётся один, который перебьёт все мои. Да я понимаю недовольство игроков играющих на персонажах с гипер бронёй: нужно уворачиваться, ты нуб и играть не умеешь, но нет вы может сделать финт и перебить уворот или что-либо ещё. Разработчики, я искренне прошу уничтожить и навсегда удалить из игры гипер броню, так как она очень мешает мешает тем кто ей не пользуется, хотя в силу форм могли бы.
Простите, но я больше не хочу сжигать нервы на этом.